пʼятниця, 1 червня 2012 р.

Exam - Іспит (Великобританія, 2009)


Жанр: трилер, детектив 

Режисер: Стюарт Хезелдайн 

Фільм є поєднанням фантастики, триллеру та детективу. Якнайкраще таку суміш може передати гра. Часто фільми такого штибу наділяють елементами гри на виживання, вважаючи, що глядач не зможе відірватися від загадки і від інтриги - "хто ж виживе чи переможе". 
Проте для того щоб справити враження фільм потребує якісного виконання, інакше ризикує стати ще одною банальною виставою. Неначе усе тут є і інтрига, і сюжет, і загадка, проте стандартний набір ролей і стандартна поведінка персонажів примушують засумніватися у здібностях режисера.


Питання у тому, що таке кіно. Одне з його визначень могло б бути наступним: кіно - це спроба режисера показати те, як він бачить сценарій. Таким чином ми можемо збагнути, чому деяким режисерам вдається екранізувати речі так, що глядачу це сподобається. Читаючи, ми екранізуємо в своїй уяві і тут ще справа у тому, наскільки вона багата.
Зрештою єдиний шлях для режисера досягти успіху: це стати митцем, а не простим ремісником. Стюарту Хезелдайну це, як на мене, не вдалося. 

Немає коментарів:

Дописати коментар